sobota, 5 września 2015

Witamy w Niemczech Panno „Tashi“


        Młoda samica manula z Anglii nową mieszkanką Naszego Zoo Görlitz-Zgorzelec.
Po kilkumiesięcznych przygotowaniach, trzyletnia kotka „Tashi“ z Wildlife Heritage Foundation w Kent/Anglia w końcu dotarła do Naszego Zoo.
        Jej poprzedniczka, ze względu na choroby wieku starczego, w ubiegłym roku została uśpiona. Pracownicy Naszego Zoo pokładają wielkie nadzieje w Tashi, iż przyczyni się do powiększenia populacji zagrożonej wyginięciem rasy manuli, kotów pochodzących z alpejskiego regionu Azji centralnej.
        Nasze Zoo - Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec od lat bierze czynny udział w europejskim programie hodowlanym (EEP), na rzecz utrzymania tego pierwotnego gatunku. Do niedawna, hodowla manuli w ogrodach zoologicznych sprawiała problemy, ponieważ młode dość wcześnie umierały
z powodu zachorowań na toksoplazmozę. Obecnie ciężarne kotki szczepione są na trzy tygodnie przed rozwiązaniem, co daje dość zadowalające skutki...
       Tashi jest jeszcze dość nieśmiała i często się chowa, jednak powoli wykazuje zainteresowanie otaczającym ją światem, a w szczególności kocurem Brucem, który rzucił już na nią okiem ze swojej sąsiedniej zagrody.

(Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać przeze mnie zatwierdzone.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy.