czwartek, 17 września 2015

Międzykulturowa wycieczka do Budziszyna – 1 października FVKS organizuje podróż do miejsc kultury łużyckiej: oprowadzania, warsztaty kreatywności i więcej …

Wycieczka odbywa się w ramach programu towarzyszącego aktualnym Konkursom Kreatywnym wokół Europa-Miasta Görlitz-Zgorzelec:  www.kreativwettbewerbe.europastadt.org
Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec – FVKS (Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V.) – organizuje we współpracy z Muzeum Łużyckim wyjątkową wycieczkę do Budziszyna (Bautzen). Specjalnie dla zwiedzających z Europa-Miasta Görlitz-Zgorzelec przewidziane są: oprowadzanie po mieście o tematyce łużyckiej, oryginalne łużyckie potrawy, oprowadzanie po muzeum oraz udział w warsztatach kreatywności „Kunst kennt keine Grenzen (Sztuka nie zna granic)“ z Ellen Spengler.
Wycieczka będzie prowadzona po polsku i niemiecku. Program dostępny jest również w dwóch językach. W cenę 19,50 euro wliczone są: 
  • Przejazd pociągiem Görlitz – Bautzen i z powrotem (Odjazd: godz. 9:21, powrót: godz. 17:34)
  • Oprowadzanie po mieście
  • Poczęstunek
  • Oprowadzanie po Muzeum Łużyckim
  • Udział w warsztatach kreatywności.
Zgłoszenia do 24 września: FVKS, Untermarkt 23, Tel. +49 (0)3581 767 83 25,  kreativ@goerlitz-zgorzelec.org. Minimalna liczba uczestników: 10 osób.
Impreza odbywa się w ramach Tygodnia Międzykulturowego powiatu Budziszyn i wspierana jest przez Muzeum Łużyckie oraz pełnomocniczkę ds. równouprawnienia i rzeczniczkę ds. integracji powiatu Budziszyn.
-----------------------------------------------------------------------------------
Kontakt:

Cornelia Friedrich, Agata Fabiś - Konkursy Kreatywne "Kościoły"
Tel. +49 (0)3581 767 83 25
konkursfotograficzny@fvks.eu

Uwe Hahn - Promocja FVKS
Tel. +49 (0)3581 767 83 31
redakcja@goerlitz-zgorzelec.org
FVKS, Untermarkt 23, D-02826 Görlitz
www.europastadt.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać przeze mnie zatwierdzone.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy.