środa, 21 stycznia 2015

Stadthalle Goerlitz - w tradycyjnej roli niszczejącego zabytku rodem z NRD...

Zrobił się ostatnio spory szum wokół filmu "Grand Budapest Hotel" - a to za sprawą nominacji do Oscara ( OSCARY 2015 ) i otrzymanego Złotego Globa - do poczytania na WWW.ZGORZELEC.INFO
Film ten kręcono m.in. w tym zrujnowanym obecnie obiekcie - znanym mieszkańcom pogranicza jako stadthalle. Za czasów NRD flagowy obiekt Goerlitz w którym obecność na Sylwestrze zobowiązywała. Niestety jak wiele reliktów owych lat niszczeje - choć pojawiło się światełko w tunelu i zbierane są datki na wyremontowanie, było nie było, zabytku.
Dziś kilka kadrów z ubiegłorocznego lata - zdjęcia chyba czekały na jakiś sygnał do publikacji.
I takowy właśnie się pojawił - na szczegóły nieco zaczekacie :)
 
TUTAJ  link do zdjęć zrobionych prawie równo 2 lata temu podczas kręcenia "Grand Budapest Hotel". Żeby było śmieszniej budynek ów stanowił zewnętrzną fasadę hotelu - wnętrza nagrywano w nieco lepszy choć również niszczejącym budynku Karstadt'u - do obejrzenia TUTAJ

ZAPOWIEDŹ WIZYTY TVN W GOERLITZ I ZGORZELCU

4 komentarze:

 1. Znam ten budynek bardzo dobrze. Bardzo dobra miejscówka do fotografowania samochód. Aha, fotki jak zwykle klasa sama dla siebie !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :)
   Wiem - widziałem u Ciebie foty z tym tłem :)

   Usuń
 2. nie żebym się czepiał, ale Stadthalle to nie tylko fasada zewnętrzna w tym filmie, jest w nim naprawdę sporo jego wnętrz - nie tylko Stadthalle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak - pisałem o tym we wcześniejszych wpisach. Główna sala restauracyjna to środek stadthalle (mam nawet fotę stolika). Długie korytarze również tu kręcono.

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać przeze mnie zatwierdzone.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy.