środa, 13 maja 2015

Konkurs Fotograficzny „W Podróży”


Konkurs Fotograficzny „W Podróży” 2015 o temacie przewodnim „Przemysł” rusza 23 maja.


Tym razem konkurs rozpocznie się w ramach 1. Görlitz Festiwalu Fotografii w Zielone Świątki (23-25 maja) i przyniesie szereg nowości.
Niedługo znowu ruszy, Konkurs Fotograficzny „W Podróży” Stowarzyszenia Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec t.z. Tym razem tematem przewodnim jest „Przemysł”. Prace można przesyłać online do 7 września.
Siódma edycja Konkursu Fotograficznego „W Podróży” skupia się wokół tematu „Przemysł” na obszarze Euroregionu Nysa (DE/PL/CZ) i południowej części Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr (niemiecki powiat Sprewa-Nysa, polskie powiaty Nowa Sól, Wschowa, Żagań, Żary). Mile widziane są motywy dotyczące np. historii przemysłu, krajobrazów przemysłowych, kultury przemysłu i techniki: budynki, maszyny, panoramy… i wiele więcej.
Udział wziąć mogą pasjonaci fotografii w każdym wieku, nagrody przyznane będą w kategoriach „Dorośli (18+)”, „Młodzież (< 18)”, „Fotoreportaż” i „Ulubieniec publiczności”. Organizator przewidział nagrody 
o łącznej wartości ponad 1.500 euro. Zdjęcia należy przesyłać online.
Konkurs Fotograficzny „W Podróży“ startuje w ramach 1. Festiwalu Fotografii w Görlitz, podczas którego w okresie Zielonych Świątek w wyjątkowych miejscach miasta liczni fotografowie z kraju i zagranicy zaprezentują swoje prace. Na odwiedzających czeka program obejmujący spacery fotograficzne, warsztaty i aukcję prac (www.fotofestival-goerlitz.de). Pozwala to również i konkursowi zaproponować imprezy towarzyszące. Dodatkowo organizatorzy planują latem zorganizować w Karkonoszach kilkudniowy plener fotograficzny o tematyce „Przemysł”.
Konkurs również i w tym roku został objęty patronatem Starosty Görlitz i Zgorzelca, Pana Bernda Lange i Artura Bielińskiego. Partnerami są Miejski Dom Kultury Zgorzelec i jako sponsor - Fundacja Kasy Oszczędnościowej Łużyce Górne – Dolny Śląsk.
Linki:
** Tło: Informacje na temat Konkursu Fotograficznego FVKS „W Podróży” **
Już od 2008 roku FVKS wraz z partnerami przeprowadza Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „W Podróży”, tym razem już po raz szósty.
Corocznie prezentowany jest region z uwzględnieniem innego tematu przewodniego - „Ulice.Drogi.Szyny” (2008), „Ludzie” (2009), „Architektura” (2010), „Podróże” (2011), „Wieże” (2012/2013), „Widoki” (2014).
Konkurs przyczynia się do porozumienia między narodami i wzmacnia świadomość regionalną. Wystawy i inne inicjatywy regularnie towarzyszące projektowi (www.konkursfotograficzny.fvks.eu) możliwe są dzięki społecznemu zaangażowaniu osób organizujących konkurs. Obszarem objętym konkursem jest Euroregion Nysa oraz południowa część Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.
-----------------------------------------------------------------------------------
Kontakt:

Agnieszka Lemmer, Agata Fabiś
- Konkurs Fotograficzny „W Podróży"
Tel. +49 (0)3581 767 83 25
konkursfotograficzny@fvks.eu

Uwe Hahn - Promocja FVKS
Tel. +49 (0)3581 767 83 31
redakcja@goerlitz-zgorzelec.org
FVKS, Untermarkt 23, D-02826 Görlitz
www.europastadt.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać przeze mnie zatwierdzone.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy.