piątek, 22 maja 2015

20 artystów na I Festiwalu Fotograficznym w Görlitz w Zielone ŚwiątkiOtwarcie w piątek, spotkanie z artystami w sobotę, aukcja dzieł sztuki na Galę Darowizn Görlitz w poniedziałek.


Wielu artystów z regionu, Niemiec i Europy zaprezentuje swoje dzieła podczas I Festiwalu Fotograficznego w Görlitz w dniach 23-25 maja. Dodatkowo odbędą się liczne imprezy specjalne – www.fotofestival-goerlitz.de . Wstęp jest wolny.
Już w piątek, 22 maja, na otwarcie Festiwalu odbędzie się wernisaż, który będzie miał miejsce w Muzeum Fotografii (Löbauer Straße 7) o godz. 19:00. Wszyscy zainteresowani spotkają tam inicjatorów i artystów Festiwalu.
Od soboty do poniedziałku Zielonych Świątek, w godzinach 10:00-18:00, otwarte będą miejsca wystaw: Fabryka Energii (Bautzener Straße 32), Kultourpunkt na Dworcu Kolejowym w Görlitz i Muzeum Fotografii. W sobotnie popołudnie, od godz. 15:00, entuzjaści fotografii będą mogli porozmawiać z artystami.
Festiwal zakończy się w poniedziałek wieczór. O godz. 17:00 w Fabryce Energii odbędzie się aukcja dzieł sztuki, którą organizuje Danilo Strauß, jeden z inicjatorów Festiwalu, a poprowadzi Axel Krüger. Wybrane eksponaty zostaną zlicytowane na dobry cel. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na Galę Darowizn Görlitz, która odbędzie się 6 czerwca (www.spendengala.net).
Entuzjaści fotografii mogą oprócz tego wziąć udział w bezpłatnych spacerach fotograficznych i warsztatach. Więcej informacji znajduje się na stronie Festiwalu: www.fotofestival-goerlitz.de. 23 maja startuje również tegoroczny Konkurs Fotograficzny „W Podróży”. Motywem przewodnim jest „Przemysł” (www.fotowettbewerb.fvks.eu). Dobrą okazją do poszukania odpowiednich motywów jest odwiedzenie miejsc, w których organizowane są wystawy festiwalowe. Wszystkie te miejsca są perełkami architektury przemysłowej.
++ Tło ++
Inicjatorzy Festiwalu Fotograficznego w Görlitz – wspólnej inicjatywy Muzeum Fotografii Görlitz, grupy Görlitzer Fototreff, Stowarzyszenia Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec FVKS, Fabryki Energii w Görlitz i Ideenfluss e.V. – chcieliby zwrócić większą uwagę na tematykę fotografii w regionie. Udało się zgromadzić wspólnie uczestników pochodzących z regionu i tych znanych szerszej publiczności, dzięki czemu wystawy są bardziej urozmaicone. Do tego dochodzi interesujący program ramowy. Inicjatorzy informują, że projekt adresowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób interesujących się fotografią. Miejsca wystaw zachwycają swoim urokiem dawnej kultury przemysłowej.
Program imprezy i informacje promocyjne będą dostępne w językach niemieckim, polskim, angielskim i czeskim. Zgodnie z planami inicjatorów projekt w kolejnych latach ma być udoskonalany i zostanie włączony do oferty kulturalno-turystycznej.
W tym roku Festiwal wzbogaci także saksońska inicjatywa „Kunst:offen” (www.kunstoffeninsachsen.de). Już po raz jedenasty artyści z całej Saksoni otworzą swoje ateliers w Zielone Świątki.
Linki:
Festiwal Fotograficzny w Görlitz (23-25 maja) w Internecie: www.fotofestival-goerlitz.de
... oraz na Facebooku: www.facebook.com/Fotofestival.Goerlitz
Zdjęcia (Prasa):
• Festival-Location Fabryka Energii (Zdjęcie: Volker Bachschneider): www.fotofestival-goerlitz.de/wp-content/uploads/2015/05/energiefabrik-150411-002.jpg
• Festival-Location Muzeum Fotografii (Zdjęcie: Claudia Glatz): www.fotofestival-goerlitz.de/wp-content/uploads/2015/04/Fotomuseum.jpg
• Festival-Location Kultourpunkt na Dworcu Kolejowym Görlitz (Zdjęcie: Claudia Glatz): www.fotofestival-goerlitz.de/wp-content/uploads/2015/05/kulturpoint-150425-001.jpg
-----------------------------------------------------------------------------------
Kontakt:
Festiwal Fotograficzny w Görlitz – c/o Wolfgang Blachnik
Muzeum Fotografii Görlitz t.z.
Löbauer Straße 7, D-02826 Görlitz
info@fotomuseum-goerlitz.de
-------------------
FVKS, Untermarkt 23, D-02826 Görlitz
www.europastadt.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać przeze mnie zatwierdzone.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy.