wtorek, 6 października 2015

Konkursy Kreatywne 2015: Polsko-niemieckie warsztaty kreatywności dla młodych ludzi – 21 października, Miejski Dom Kultury Zgorzelec, Parkowa 1Warsztaty organizowane są w ramach programu towarzyszącego aktualnie trwających Konkursów Kreatywnych wokół Europa-Miasta Görlitz-Zgorzelec – motywem przewodnim są kościoły: www.konkursykreatywne.europastadt.org
Miejski Dom Kultury Zgorzelec i Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec (FVKS – Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V.) zapraszają 21 października interesujące się sztuką dzieci i młodzież na wspólne warsztaty kreatywności do Domu Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 2.
Warsztaty zaczynają się o 14:00 i 16:00 godz., czas trwania to ok. 1,5 godziny. W pracach zostaną wykorzystane kreatywne techniki z zakresu rysunku i rękodzieła. Eksponaty powstałe podczas warsztatów o tematyce „Kościoły w Europa-Mieście Görlitz-Zgorzelec“ można przesłać bezpośrednio na Konkursy Kreatywne. Warsztaty odbędą się w językach polskim i niemieckim :-).
Zgłoszenia: najpóźniej do 19 października na adres FVKS, Untermarkt 23, Tel. +49 (0)3581 767 83 25, kreativ@goerlitz-zgorzelec.org. Udział w warsztatach jest bezpłatny!
Do 5 listopada:
++ Konkursy Kreatywne wokół Europa-Miasta Görlitz-Zgorzelec o tematyce: „Kościoły“ ++
Konkursy podzielone są na kategorie wiekowe: Dorośli (18+) oraz Dzieci & Młodzież (<18). Stowarzyszenie FVKS jako organizator wyznaczyło nagrody o wartości około 800 euro. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w grudniu na scenie głównej podczas Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz. Od końca stycznia 2016 roku wszystkie prace zostaną wystawione w Bibliotece Miejskiej w Görlitz, a następnie w Zgorzelcu.
Linki:
  • Konkursy Kreatywne w Internecie: www.konkursykreatywne.europastadt.org
  • Facebook: www.facebook.com/Kreativwettbewerb.FVKS
  • Ulotka Konkursów Kreatywnych: http://landingpages.fvks.eu/files/2015/09/FVKS-RGE-KWB-Flyer2015_web.pdf
++ Tło: Konkursy Kreatywne ++
Konkursy Kreatywne wokół Europa-Miasta Görlitz-Zgorzelec odbywają się corocznie od 2013 roku. Mieszkańcy i goście kreatywnie zmagają się z danym tematem. W roku 2013 były to „Wieże“, w 2014 r. „Historia & Historie“, a tym razem są to „Kościoły“. Motywy i wydarzenia pochodzą z Görlitz-Zgorzelca i ożywiają w ten sposób nasze Europa-Miasto. Każdego roku widać, że porozumienie między narodami jest możliwe :-).
Tegoroczne konkursy wspierane są przez Wolny Kraj Saksonię i Miasto Görlitz, a partnerem jest Görlitzer Kulturservicegesellschaft. Program towarzyszący powstał przy wsparciu Biblioteki Miejskiej Görlitz, Ewangelickiej Gminy Miejskiej Görlitz, Miejskiego Domu Kultury Zgorzelec, Ordynariatu Görlitz, Uniwersytetu Ludowego Görlitz, Muzeum Kulturalno-Historycznego w Görlitz i Muzeum Łużyckiego w Budziszynie.
-------------------------------------------------------------------------------
Kontakt:
Cornelia Friedrich - FVKS Konkursy Kreatywne
Tel. +49 (0)3581 767 83 25
konkursykreatywne@goerlitz-zgorzelec.org
Uwe Hahn - Public Relations FVKS
Tel. +49 (0)3581 767 83 31
redaktion@goerlitz-zgorzelec.org
www.konkursykreatywne.europastadt.org
www.facebook.com/Kreativwettbewerb.FVKS
FVKS, Untermarkt 23, D-02826 Görlitz
www.europastadt.org
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać przeze mnie zatwierdzone.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy.