poniedziałek, 7 grudnia 2015

Gotowanie, Kosztowanie i DarowanieOrganizatorzy akcji na Śląskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Görlitz zapraszają zespoły kucharskie i gości do zaangażowania się w pomoc uchodźcom.
„17 Dni – 17 Potraw“ to również motto tegorocznej akcji. Po udanej premierze w roku 2014 w jednej z kawiarni Görlitz uczestnicy po raz pierwszy będą gotować na Jarmarku Bożonarodzeniowym między kolejką, namiotem czytelniczym i portalem Flüsterbogen. I to o godz. 17:00, każdego dnia od 4 do 20 grudnia. Hasła takie jak „Dawanie i branie“, „Jedzenie łączy ludzi“, „Humanitarność“ odzwierciedlają ideę akcji. Gotowanie dla siebie nawzajem i wspólne jedzenie. Każdego dnia między godz. 17:00 a 19:00 przyrządzana będzie jedna międzynarodowa potrawa. W zamian za datek serwowanych będzie około 30-50 porcji w zależności od przepisu i pojemności patelni, garnka, pieca lub grila.
Jak to wygląda?
Zespół kucharski mogą tworzyć wszyscy, którzy chcą się zaangażować: przyjaciele, koledzy z pracy, rodziny, firmy, stowarzyszenia czy instytucje publiczne. Dwie osoby w zespole to minimum: należy zarezerwować sobie jedno popołudnie w okresie od 4 do 20 grudnia, wybrać jedną regionalną bądź międzynarodową potrawę i zgłosić chęć udziału w akcji. W gotowaniu i planowaniu zespołom będzie pomagać profesjonalny kucharz oraz Organizatorzy.
Specjalne stoisko znajduje się przy portalu Flüsterbogen na Rynku Dolnym i jest przez cały dzień do dyspozycji. Od godz. 15:00 otwarta będzie też profesjonalna kuchnia w Ratuszu.
Składniki?
Zespoły kupują składniki, Organizatorzy za nie płacą. Następnie wszystko będzie przyrządzane na miejscu. Profesjonalny kucharz wesprze uczestników. Naczynia kuchenne i wszystko, co jest potrzebne do przygotowania potraw, są dostępne.
Datki?
Jedni gotują, drudzy przekazują datki: pieniądze zebrane na Jarmarku Bożonarodzeniowym powędrują na konto instytucji, które organizują projekty integracyjne dla uchodźców. Zespoły kucharskie mogą zadecydować, do której instytucji w Görlitz trafią datki.
Uczestnictwo?
Informacje i zgłoszenia: Gerd Weise i Matthias Krick, nr. tel. +49 (0)3581 67 24 23, adres e-mailowy: witamy@goerlitz-zgorzelec.org.
Terminy wolny: www.witamy.goerlitz-zgorzelec.org
Zespoły kucharskie i wszystko, co związane z akcją będą codziennie prezentowane na facebookowym profilu Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz w Kalendarzu Adwentowym Europa-Miasta Stowarzyszenia Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec (FVKS).
17 Dni ! 17 Potraw ! 17 Godz.
Akcja zespołu Jarmarku Bożonarodzeniowego, Stowarzyszenia Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec (FVKS), Willkommensbündnis Görlitz, Niemieckiego Czerwonego Krzyża, miejscowego związku Görlitz (DRK). Z wieloma wolontariuszami.
Linki:
  • Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz: schlesischer-christkindelmarkt-goerlitz.de
  • ... Faxcebook: www.facebook.com/schlesischer.christkindelmarkt.goerlitz
  • Kalendarz Adwentowy FVKS: kalendarzadwentowy.europastadt.org
-------------------------------------------------------------------------
Kontakt:

Gerd Weise, Uwe Hahn - Public Relations FVKS
Tel. +49 (0)3581 767 83
witamy@goerlitz-zgorzelec.org
FVKS, Untermarkt 23, D-02826 Görlitz
www.europastadt.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać przeze mnie zatwierdzone.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy.