środa, 15 czerwca 2016

Odkrywanie miejsc wydarzeń: Wycieczki w ramach aktualnego Konkursu Fotograficznego FVKS "W Podróży" 2016


Planowane wycieczki: Międzynarodowy Festiwal Dudziarzy w Trebendorfie, miejsca wydarzeń w Libercu oraz Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze.
W ramach tegorocznego Konkursu Fotograficznego "W Podróży" (www.konkursfotograficzny.fvks.eu) organizowane są wycieczki po regionie. Uczestnicy będą szukać "miejsc wydarzeń" i odkrywać region wraz z przewodnikiem.
W niedzielę, 19 czerwca, wyruszymy na Międzynarodowy Festiwal Dudziarzy do Trebendorf/Schleife. Matthias Beier zaprasza do udziału w towarzyszących warsztatach, podczas których udzieli wskazówek dotyczących doboru właściwych motywów i ujęć. Termin zgłoszenia: 17 czerwca. Opłata za przejazd pociągiem, autobusem Schleife – Trebendorf i za przewodnika: 10 euro, maksymalnie 10 uczestników. Zgłoszenie: fototour@fvks.eu, Tel. +49 (0)171 6827489.
W sobotę, 25 czerwca, w programie jest Liberec. Przewodnik Michael Winter zaprowadzi uczestników w najróżniejsze miejsca czeskiej metropolii. "Światło" i "Cień" są gwarantowane. Termin zgłoszenia: 22 czerwca. Opłata za przejazd pociągiem, bilety wstępu i przewodnika: 15 euro, maksymalnie 10 uczestników. Zgłoszenie:fototour@fvks.eu, Tel. +49 (0)174 8928437.
W piątkowy wieczór, 15 lipca, wyruszymy do Jeleniej Góry na otwarcie Festiwalu Teatrów Ulicznych, festiwalu z najbogatszą tradycją tego typu w Europie. Wycieczka jest obecnie planowana.
Szczegółowe informacje / Program:
 • Konkurs Fotograficzny “W Podróży”: www.konkursfotograficzny.fvks.eu
 • ++ Konkurs Fotograficzny “W Podróży”
  Jeszcze do 25 lipca potrwa Konkurs Fotograficzny "W Podróży" 2016.
  W Konkursie Fotograficznym mogą wziąć udział pasjonaci fotografii w każdym wieku, nagrody przyznawane są w kategoriach „Dorośli (18+)”, „Młodzież (< 18)”, „Fotoreportaż” i „Ulubieniec publiczności”. Organizator – Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec: FVKS – przewidział nagrody o łącznej wartości ok. 2.000 euro.
  Zdjęcia we wszystkich kategoriach można przesyłać online do 25 lipca (www.fotowettbewerb.fvks.eu). Wszelkie informacje dotyczące konkursu „W Podróży” są dostępne w pięciu językach: polskim, niemieckim, górnołużyckim, czeskim i angielskim.
  Już od 2008 roku Stowarzyszenie FVKS wraz z partnerami organizuje Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „W Podróży”. Corocznie region prezentowany jest z innej perspektywy: „Ulice.Drogi.Szyny” (2008), „Ludzie” (2009), „Architektura” (2010), „Podróże” (2011), „Wieże” (2012/2013), „Widoki” (2014), „Przemysł” (2015) i „Miejsca wydarzeń” (2016). Konkurs przyczynia się do porozumienia między narodami i wzmacnia świadomość regionalną. Wystawy i inne inicjatywy regularnie towarzyszące projektowi (www.konkursfotograficzny.fvks.eu) możliwe są dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. Obszary objęte konkursem to Euroregion Nysa oraz południowa część Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr (www.konkursfotograficzny.fvks.eu).
  Konkurs Fotograficzny „W Podróży” został wyróżniony 1. Nagrodą Euroregionu Nysa 2015.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------
  Kontakt:
  Agnieszka Lemmer / Agata Fabiś / Cornelia Friedrich
  ** Konkurs Fotograficzny "W Podróży" **
  Tel. 
  +49 (0)3581 767 83 41
  konkursfotograficzny@fvks.eu
  Uwe Hahn – Public Relations FVKS
  Tel. +49 (0)3581 767 83 25
  redakcja@goerlitz-zgorzelec.org
  www.konkursfotograficzny.fvks.eu

  FVKS, Untermarkt 23, D-02826 Görlitz
  www.europastadt.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać przeze mnie zatwierdzone.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy.