czwartek, 20 sierpnia 2015

Twarze Azji


Wystawa Tobiasa Sommer w Naszym Zoo Goerlitz-Zgorzelec

Wystawa „Twarze Azji" niemieckiego fotografa Tobiasa Sommer prezentuje siłę charakteru, głębię oraz barwy portretów z Chin i Tybetu. Oprócz portretów powstały także zdjęcia ukazujące styl życia, krajobraz, niektóre z nich wykonane są w stylu reportażowym. Odwiedzając wystawę można także obejrzeć serię zdjęć z garderoby pekińskiej opery oraz sceny z Placu Niebiańskiego Spokoju opracowane artystycznie.

Urodzony w Meißen Tobias G.Sommer od dziecka interesował się fotografią oraz filmami: forma, kolor, oraz ich wzajemne oddziaływanie fascynują go do dziś. Dlatego po ukończeniu studiów muzycznych (fortepian) zajął się zawodowo fotografią. Obok zleceń od wziętych magazynów, gazet, agencji reklamowych i osób prywatnych zajmują go przede wszystkim projekty artystyczne, z których powstają wystawy.

Zdjęcia powstały bez sztucznego światła, dzięki czemu posiadają wysoki poziom autentyczności. Ich kolejną cechą charakterystyczną, w szczególności zdjęć zrobionych w Tybecie, są intensywne kolory, którym T. Sommer za pomocą techniki cyfrowej nadaje wyjątkowy styl.

Wystawę dopełniają różnorodne ramy oraz formy prezentacji zdjęć w wykonaniu S.Will.

Wystawę można oglądać do końca października w willi Naszego Zoo od poniedziałku do piątku. Dla gości Naszego Zoo wystawa jest bezpłatna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)
Moderowanie komentarzy jest włączone. Wszystkie komentarze muszą zostać przeze mnie zatwierdzone.
Jeśli nie masz konta Google - skorzystaj z opcji Anonimowy.